in

Nasıl Bir Sen?

En çok kendisine yabancı değil midir insan? Aslında insanın kendisini keşfetmesiyle başlar hayat hikayesi. Herkes kendi hikayesini kendisi yazar ve yaşar. Baş kahraman olmak kolay değildir elbet. Doğrusu düşe kalkada olsa sürünerekte olsa ilerlemek zorundayız. Hiçbirimize hayat altın tepside sunulmadı. Tabi öyle olmasını isterdik. Çünkü hazırcılığa alışmışız, kolay işleri severiz. Karmaşıklık bize göre değildir.

Zoru görünce kaçarız. Önce kendimizden sonra en sevdiklerimizden kaçarız çünkü ağır gelir durup mücadele etmek. Kaçarak kurtulacağımızı düşünürüz. Oysa kaçtıkça küçülürüz. Bir süre sonra öyle bir hal alır ki bu durum kendimizi kaybederiz. Kendisinden kaçan biri başkasına nasıl sığınabilir ki?

Tabi bu durumda bir suçlu ararız. Çünkü biz suçlu olamayız hep haklıyızdır, baya baya benciliz bu konuda. Suçlamaya en yakınlarımızdan başlarız, bizi biz yapanlardan. Kaybetmeye dibe doğru çökmeye başlandı demek oluyor bu. Eğer buna dur demezsen yok olacaksın kendi açtığın boşlukta. Hadi durma acele et. Seni senden başka kimse çıkaramayacak bu bataklıktan. Silkelen ve kendine gel hayat devam ediyor hiçbir an durmaksızın. Kaçırdığın saniyeleri düşün. Onca yapılacak güzel şey varken kafana taktığın onlarca boş şeye üzül… Hepsi senin şımarıklığın.

Kendine bir değer biç? Nesin sen? Kimsin? Ne yapıyorsun? Amacın ne?

Cevap veremedin mi ya da duraklayıp düşündün mü? Geç kalacak kadar vaktin yok. Bugün var yarın yok! Ertelemekten vazgeç.

Zamanın ölçütü ne mesela senin için? Kendi zamanının neresindesin? 

Şuanın kıymetini bilip hakettiği gibi yaşayamıyorsan gelecekte yapamadıkların için üzülmeye mahkumsun. Bir sihirli değnek mi bekliyorsun? Aptal olma o değnek hiçbir zaman dokunamayacak senin hayatına. Ancak sen olabilirsin o sihirli değnek unutma içinde çok büyük bir cevher var. Onu çıkarmak senin elinde. Kendini keşfet hadi durma. Hayatın güzelliklerini görmeye değer aç şu artık gözlerini!!!

Hayallerin var, ya sen varsın başka ne istiyorsun ki?

İşte tam olarak nasıl bir sen istiyorsun? Hayatın senin elinde olduğunu unutma.

Yollar uzun, bilki yol senin içinde…

kendini keşfet ve yola devam et dostum 🙂

Ne düşünüyorsun ?

0 puan
Artı oy Eksi oy

- htc4

Bazen bir şarkının içinde bulursun kendini bazen uçsuz bucaksız gökyüzünde süzülen bir kuşta bazense masmavi bir denizde...
Bazen güneşin ışıltısında bazense kapkaranlık gökyüzünü aydınlatan yıldızlarda...
Bazen dolunayda gizlisindir bazense kendi dünyanda...
Nerede olduğunun bir önemi yok aslında kendini bulduğun, kendinle olduğun sürece...

Hikaye Anlatıcı

Bir cevap yazın

Mesela, yani

Daha İyisi