in ,

Az Bilinen Edebiyat Uyarlaması Filmler

Merhaba YazanOkur, size az bilindiğini düşündüğüm edebiyat uyarlaması filmlerden küçücük bir liste hazırladım. Umarım her biri ilginizi çekmeyi başarabilir.

#1 Küçük Prens

Küçük Prens'le başlamak istiyorum. Her kitapseverin kitaplığının altından rafında mutlaka bulundurduğu, çoğunun ise başucu kitabı Küçük Prens'in 1974 yapımı bu filmini beğenmeyen birinin çıkacağını pek sanmıyorum. Videoda filmden bir kaç sahne bulacaksınız. İyi seyirler.

#2 Fareler ve İnsanlar – Birgün Küçük Bir Evimiz Olacak…

Fareler ve İnsanlar, dünyanın en etkileyici kitaplarından birisi. Okumuş olup da beğenmeyen bilmiyorum, var mıdır? 1992 yapımı bu filme de bir göz atmanızı isterim.

#3 Şeker Portakalı / My Sweet Orange Tree

Şeker Portakalı'nı eklemezsem olmazdı değil mi?

#4 The Boy In The Striped Pajamas (trailer)

Çizgili Pijamalı Çocuk da izlediğim en etkileyici uyarlamalardan biri. Hala izlemediyseniz izlenecekler listesine mutlaka ekleyin.

#5 Howl’s Moving Castle

Miyazaki severler zaten mutlaka izlemiştir Yürüyen Şato'yu. Ama sadece Hayao Miyazaki hayranları değil, herkes izlemeli bu muhteşem hayal gücüne sahip uyarlamayı, tavsiyemdir.

#6 Big Fish – Trailer

Tim Burton'ın filmlerinin az bilindiği bir dünya hayal edemiyorum, o yüzden bu film bu listeye uygun mu tam olarak emin değilim fakat filmin Daniel Wallace'in aynı isimli kitabından uyarlandığını bilmiyor olabileceğinizden yola çıkarak bunu da listeye eklemek istiyorum.

#7 Anna Karenina | Fragman

Tolstoy'dan Anna Karenina, okumaya başlamak için büyük bir cesaret istese gerek çünkü kitap oldukça kalın. Fakat edebiyatın da göz bebeklerinden biri olduğunu unutmamak lazım. Böyle kalın bir kitabın birebir uyarlamasının yapılamayacağı göz önüne alınarak izlenirse keyifli bir seyir olacağını düşünüyorum.

Ne düşünüyorsun ?

21 puan
Artı oy Eksi oy

Bir cevap yazın

İlgisiziz

Kübizm’i Popüler Yapan Sanatçılar Kimlerdi?