in

Hikayeler – Nazım Hikmet Ran

Üşenmeden saydım, kitapta tam 104 adet hikaye mevcut. Bu hikayeler, alışık olduğumuz gibi sayfalarca süren cinsten değil.

1920 yılından itibaren gazetelerde, dergilerde, mecmualarda yayımladığı 2-3 sayfalık hikayelerinin külliyatı diyebilirim.

Hikayelerde toplumun her kesiminden insanları bulabiliyoruz. Bu insanlar bazen güldürüyor bazen üzüyor. Yeri geliyor Nâzım Hikmet’in muzip tarafını tanıyor, yeri geliyor içsel konuşmalarıyla onu tanıyabiliyoruz.

Içlerinde hoşuma en çok giden hikayesi “kadirşinaslık” üzerine olandı.

Kitaplığımızda muhakkak olması gereken bir eserdir diye düşünüyorum..

Ne düşünüyorsun ?

1 puan
Artı oy Eksi oy

- gencyazar

En İyi Meslekler için Beceriler
Esneklik:
İşinize bağlı olarak, seyahat etmeniz, kutunun dışında düşünmeniz veya standart olmayan saatlerde çalışmanız gerekebilir. Bunu başarılı bir şekilde yapabilmek için esneklik şarttır.
Hızlı bir yön değişikliğine ayarlayabilmeniz gerekir. Yeni bir düşünme şekline atlayın. Yeni bir çalışma ortamına uyum sağlayın. 21. yüzyılın iş ortamı tamamen boyun hızında hareket etmektir!
Yaratıcılık:
Bu, dünyanın en havalı işlerinde kesinlikle çok önemlidir. Yaratıcılık sadece kavramsallaştırma ve yaratma için değil, aynı zamanda karmaşık problemleri çözmek için yanal düşünmekle de ilgilidir!
Hayalinizdeki iş bir su kaydırağı oluşturmayı, yeni bir dondurma lezzeti yaratmayı veya bir rock yıldızı olmayı içeriyor olsun, yaratıcılık olmadan meşhur dere olacaksınız.
İnsanların becerileri:
İster sıradan bir kabin işi ister dünyanın en heyecan verici ve eğlenceli işi olsun, insanların becerilerine sahip olmak çok önemlidir.
İnsanların becerileri sadece havalı bir iş sağlamanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda yeni rolünüzde rütbeleri tırmanmanıza da yardımcı olacaktır. İnsanların becerileri ve yönetim becerileri el ele gider.
Disiplinlerarası Bilgi:
Pazardaki son eğilim, işverenlerin çok yetenekli başvuru sahipleri işe almasıdır. Bu sadece işinizi iyi yapmak değil, bir varlık olmak ve çeşitli departmanlarda işletmeye yardımcı olmakla ilgilidir.
Disiplinler arası beceriler, kendinizi bazen diğer binlerce adaydan ayırt etmenizi sağlar. Disney, Pixar veya Ben & Jerry's için çalışmak istiyorsanız, sadece bir numara midilli olmaktan daha fazlası olmalısınız!
Tutku:
Bu pazarlık konusu değil.
Denklem basit, gerçekten, eğer tutkuyla çalışırsanız başarı şansınız daha fazla olacak.
İnsanlar Disney ve Pixar'da çalışmazlar, çünkü animasyona yoğun bir ilgileri vardır, bunu severler ve bunun için yaşarlar!
Artık havalı işlerin zirvesine ulaşmak için hangi becerilerin gerekli olduğunu biliyorsunuz, dünyanın en iyi işleri listesine girelim!

Hikaye Anlatıcı

Bir cevap yazın

41. Senfonide İntihar / İda

Benim Eşsiz Öğretmenim