in ,

These Final Hours – Film İncelemesi #2

Dünyanın yok olmasına saatler kalsaydı ne yapardın? Bir partide son saatlerinmiş gibi eğlenir miydin? Yoksa sevdiklerinin yanında mı olmayı tercih ederdin?  “These Final Hours” izleyenlere bu sorunun cevabını kendi çapında bizlere vermeye çalışan bir film. Kısa süresi ve etkileyici ortamıyla beraber filmi beğendiğimi söylemeliyim. 2013 yılı Avustralya yapımı filmin iMDb puanı ise 6.7. 1 saat 26 dakikalık bir uzunluğa sahip film bir solukta kendini izletiyor.

Film dünyanın sonunun geldiğini öğrenen insanların konuşmalarıyla başlıyor. Daha sonra James’in küçük bir kızı kurtarmasıyla olaylar gelişmeye başlıyor, çarpışma içinse vakit azalıyor.

Oyuncuların çoğunu daha önce izlemedim ancak filmde oyunculuktan yana bir sıkıntı yok. Film anlatmak istediği atmosferi büyük oranda aktarıyor. Kaos ortamını iyi yansıtıyor. Birkaç küçük detayla şahane olabilirdi ancak bu şekilde de üst düzey bir halde. Filmin turuncu-sarı renkleri gerçekçiliği ve etkiyi arttırmış durumda. Bu konuda iyi iş çıkartılmış. Filmin anlatımı oldukça basit ve izleyen kişiyi yormuyor. Son saatlerini yaşayan insanların ruh hallerini ve önceliklerini yansıtıyor.

Film bana Viggo Mortensen’in rol aldığı The Road filmini hatırlattı ancak These Final Hours’un heyecanı daha fazla diyebilirim.

Zihni pek yormayan, kaliteli ve kısa süreli film izlemek isteyenler bu filmi gönül rahatlığıyla izleyebilir.

Bazı insanları tahmin etmekmümkün değil, öyle değil mi?

Ne düşünüyorsun ?

6 puan
Artı oy Eksi oy

Bir cevap yazın

Bu şehri

Yalnız, Ben, Çocuk