in

Aşk Öldürmez ~

Ummadığınız anda, izlediğiniz bir film, ya da dinlediğiniz bir şarkı bütün düşüncelerinizi değiştirebiliyor. Olaylara her açıdan bakmanız gerektiğini söylüyor sanki size. Ve bu sayede biraz daha açıyorsunuz gözlüklerinizi etrafa karşı. Bu yaşa kadar öğrendiğiniz her kelimeyi yaşınız ilerledikçe üzerine daha fazla anlam yükleyerek kullanıyorsunuz, değerini anlıyorsunuz..

Kaçmak çözüm olmamalı hayatınızda, kalıp mücadele etmeyi deneyin. Ne kadar uzağa giderseniz gidin kendi düşüncelerinizden kaçamazsınız. Kaçmak yerine kendinizi bulmayı deneyin, yitirdiğiniz duygularda, akmayan göz yaşınızda, çocukken oynadığınız küçük oyunlarda. Belki de bir yağmur damlasında. Gidiş yolunuz her ne olursa olsun hedefiniz doğru olduğu sürece kapılarınız hep açık olacaktır. Her yolun sonunda bir gökkuşağı bekliyor olacak sizi. Yeter ki kendinizden kaçmayın, korkmayın. Bırakın yaşansın ne yaşanacaksa.
Anlayamadığınız şeyler olabilir hayatınızda, anlayamadığınız insanlar, cümleler.. Mesela dün sabah uyandım, daha gözlerimi açmadan ağlamaya başladım, bir şey olmuş, bir haber almış gibi. Bu göz yaşlarının bir nedeni var, ya da yok. Ne önemi var? Herkes kendi hayatından sorumludur. Bu göz yaşlarının da bir suçlusu varsa, bu kişi benden başkası olamaz, olmamalı da.
Bu arada yazıya başlarken hayatımızda büyük yeri olan kelimelerden bahsetmiştim, bazılarının benim için önemini anlatacağım;
Adım ”rüzgar” olsun isterdim. Acının da, sevincin de kokusunu tatmış, uçurduğu bir şal ile belki de harika bir aşkın başlangıcı olan. Sana ”onun” kokusunu getiren ”rüzgar”..
Adım ”yağmur” olsun isterdim. Yokluğumda çöl olsun her yer, kokum için şiirler yazılsın, şarkılar söylensin. Aşıklar birbirlerine sarılmak için beni beklesinler.
Ve en önemlisi; Adım ”aşk” olsun isterdim. Ne yaşanırsa yaşansın, akıllanmadan yine beni bulsunlar, sarılsınlar isterdim. Dokunmanın, hissetmenin, iki ayrı bedenin nasıl tek bir beden olduğunu ben öğreteyim onlara. Sarılınca üstlerine sinen o koku ben olmalıyım, öğretmeliyim onlara ”aşk”ı. Gerektiğinde fedakarlık yapmayı, görmezden gelmeyi. Dilden dile aktarılan hikayelerim olsun isterdim. Herkes için tek bir örnek olmak… Adım ”aşk” olsun isterdim, daha çok sarılmak, hissetmek, tartışmaların sonunda tutulan eller, af dileyen dudaklar…
Bazen bir rüzgar, bazen de yağmur oluyorum. Ama sanırım en çok ”aşk” oluyorum ben. Ne gerekiyorsa, gerektiriyorsa yaşıyorum, pişman da olmuyorum. Korkmayın, ”aşk öldürmez, ömür verir”..
Büşra ALTAYLAR-

Ne düşünüyorsun ?

1 puan
Artı oy Eksi oy

Bir cevap yazın

Okunmayacak kelimeler

Umut Etmek