in

Od

Değişmeyeceksin hiçbir zaman. Hep aynı kalacaksın. Güçlü ama aslında o kadar zayıf kalacaksın ki bunu kendine yediremeyeceksin. İçindeki çocuk zaman zaman hırçınlaşıp bir aslana dönse dahi yine aynı güçsüzlüğünle yığılacaksın. Belki yüreğin sığmayacak göğüs kafesine, dar gelecek. Belki sen dar geleceksin bu dünyaya.  Kaçacak yer arasan bile bulamayacaksın. Çünkü her şey üstüne üstüne gelecek. Aldığın nefes ciğerlerinde kanarken sen ölüp ölüp dirileceksin. Ağlamak son çare kalırken sen yine de güçlü görüneceksin. Molozların arasından sıyrılıp çıkmaya çalışırken fark edeceksin ki gücün kalmamış. Nefes almaya, yaşamaya gücün kalmamış. Pes et. Bitti çünkü.

Unutma bu senaryoyu. Aklından hiç çıkmasın, bozuk bir plak gibi tekrar etsin. Senin de canın yansın. Ölmek nedir ciğerlerine işlesin. Yaşamanın güzelliğiyle ölmenin, ruhunu teslim etmenin saflığı arasında kal. Arafın olsun bu. Bir tutam sevgi korkun olsun. Acıların zaafiyetin olarak kalsın. Kaçarak yaşa bu hayatı. Sevgiden kaç, aşktan kaç, seni mutlu edecek ne varsa kaç. Mutlu olamayacağına inan.

Sonra bir gün ufacık bir ışık çarpsın gözlerine. Gözlerin dolsun, canını yaksın. O karanlıkta kalan hayatına doğsun bu ışık. Umut nedir öğren Irio. Umutla yaşamak nedir öğren. Küçücük bir ışığa aşık ol. Ölü bedenini o küçücük ışıkla dirilt. Yaşa Irio. Hayatın bu kadar güzel olduğunu fark et, hala sevebileceğine inan.

Sen o umutla yaşarken bir anda kıyamet kopsun. Senin kıyametin o küçücük ışık olsun. Seni öldürende, yaşatanda o ışık olsun. Hayata bağlayanda, mezara koyanda o olsun. Sonra… sonra ne mi? Sonra anla ki değişemeyeceksin hiçbir zaman. Hep aynı kalacaksın. Güçlü ama aslında o kadar zayıf kalacaksın ki bunu kendine yediremeyeceksin. İçindeki çocuk zaman zaman hırçınlaşıp bir aslana dönse dahi yine aynı güçsüzlüğünle yığılacaksın. Belki yüreğin sığmayacak göğüs kafesine, dar gelecek. Belki sen dar geleceksin bu dünyaya.  Kaçacak yer arasan bile bulamayacaksın çünkü her şey üstüne üstüne gelecek. Aldığın nefes ciğerlerinde kanarken sen ölüp ölüp dirileceksin. Ağlamak son çare kalırken sen yine de güçlü görüneceksin. Molozların arasından sıyrılıp çıkmaya çalışırken fark et ki gücün kalmamış. Nefes almaya dahi gücün kalmamış. Yaşamaya gücün kalmamış. Pes et. Bitti çünkü. Bu sefer gerçekten bitti. Hikayenin sonuna geldiğin gibi ömrününde sonuna gelmiştin.  Ve sen bu sonda od ateşinin içinde yanıp kül olmuştun.

Ne düşünüyorsun ?

1 puan
Artı oy Eksi oy

Bir cevap yazın

Kuyu

Savaş