in ,

Yıldızlarına Mezar Olan Evren

Öldürmemiştir sevdiğini. Kimse tam sevmemiştir. Ya eksik sevmiştir ya pürüzlü ya acıtarak sevmiştir ya uzak kalarak. Belki öldürmemiştir ama mezara koymaktan da çekinmemiştir. Belki ruhuna dokunmuştur ama kalbine dokunacak kadar cesaretli değildir.

Sevmemiştir. Sanmıştır. Zannetmiştir. Zan etmiştir. Öyle hissetmiştir ama sevmemiştir. Ya sev -miş gibi yapmıştır ya da seviyor -muş gibi yapıyordur. Gönlüne kurduğu fukara çöplüğünde seninle sarhoş olup kanmış sonra başkasına sar hoş olalım demiştir. Sende o çöplükte raflarda eskiyen kitaplar gibi yerini almışsındır.

Belki de sevmiştir. Deli gibi sevmiştir, Allah için sevmiştir, kusurlarınla sevmiştir. Çünkü Mevlana’nın “kusursuz dost arayan dostsuz kalır” öğüdünü idol almıştır. Ne canı kusursuz aramıştır ne cananı. Sevdiğinin kusurlarını kusursuzlaştırmıştır. Gözlerine bakınca sevdiğinin, içi gider. Gök’yüzlüm diye sever. Çünkü başını her göğe kaldırdığında sevdiğinin yüzünü görür. Bal der sonra. O kadar güzel gelir ona. İçki içmese bile sevdiği kadının gülüşüyle sarhoş olur.

Tabi bunlar hep filmlerde olur…

Ne düşünüyorsun ?

1 puan
Artı oy Eksi oy

Bir cevap yazın

Uç Uçabildiğin Kadar

Lie To Me