in ,

İyi Uykular Sevgilim

Beni derinden etkileyen son zamanlarda okuduğum çok güzel bir gerilim romanını sizlerle paylaşmak istiyorum. Rachel Abbott’un çıkarmış olduğu ”İyi Uykular Sevgilim” .

Bu romanla tesadüfen karşılaştığımı söylemeliyim. Gimsaya alışveriş için gittiğimde ilk baktığım yer kitapların olduğu bölüm olmuştu.. Kitapları incelerken de bu kitabı elime almıştım. Hem  kapağı olsun hem de ismi olsun dikkatimi çekmişti. Her türlü gerilim, korku , polisiye okumayı severdim ve bu kitabı da hiç tereddüt etmeden almıştım.Ve iki günde elimden bırakamadan  bitirmiştim.

Peki bu kitabın konusu ne ?

Olivia Brookes çocuklarının ve kocasının kayıp olduğunu bildirmek için polisi aradığında onları bir daha asla göremeyeceğinden korkuyordu. Korkması için de çok geçerli nedenleri vardı. Çünkü Olivia’nın yaşadığı ilk trajedi bu değildi.

Şimdi, iki yıl sonra Başmüfettiş Tom Douglas’a bir kez daha bu aileyi soruşturma görevi verilmişti, ama bu defa ortadan kaybolan Olivia’ydı. Bütün bulgular o sabah kadının evinde olduğunu gösterse de arabasının garajda, anahtarların da mutfak masasının üstünde oluşu akla cinayet şüphesini getiriyordu.

Polis başlatmak istediği soruşturma için aileyle ilgili ne bir fotoğraf ne bir telefon ne bir bilgisayar kaydı bulamayınca iş içinden çıkılmaz bir hal almıştı.

Ve tüm bunlar akla şu soruyu getiriyordu: Yoksa geçmişi Olivia’nın peşini bırakmamış mıydı?

Olay yukarıda da okuduğunuz gibi Olivia’nın hayatının etrafında dönüyor ve ona çok ama çok takıntılı olan eşi Robert’ın..

Geçmişinde yaşadığı çoğu şey tekrar karşısına çıkıyor , bu sefer kurtulması meçhul.

Robert Olivia’yı çok seviyor ve onun neredeyse kimse ile görüşmesine izin vermiyor sadece kendisine muhtaç olduğunu göstermek istiyor.. Hatta ailesinden bile kıskanıyor.Çok iyi bir yalancı ve  yalanlarıyla karşısındakini bile şüpheye düşürecek biri. Çocuklarına bile sadece Olivia için katlanıyor.

*

Bu kitabı okuyunca bile insanlara güvenmememiz gerektiğini görebiliyoruz.

*

Buradan Rachel Abbott’a teşekkür ediyorum. Müthiş bir kurguyla yazdığı ve bizlere de okuma fırsatı tanıdığı için.

Polisiye , gerilim tarzı okumayı seven arkadaşlarıma şiddetle öneririm .

Bol kitaplı günler dilerim..

Ne düşünüyorsun ?

0 puan
Artı oy Eksi oy

- Sinem

İnsanların hayal dünyasında yaşıyorum.

PDR | ADALET

21

2 Yorumlar

Yorum yaz

Bir cevap yazın

Müzik Ve Biz

Uç Uçabildiğin Kadar