in ,

Müzik Ve Biz

Müzik dediğimiz şey nedir? Bugün çoğumuzun kulağında bir kulaklık, evden çıkarken bile yanımızdan ayıramadığımız bir parça, canımız. Sadece kulağımızda bir ses olsun diye mi dinliyoruz, sevdiğimiz için mi , sevdiğimiz birini hatırlattığı için mi ?

Bana sorarsanız müzik dinlerken çok mutlu ve bağımsız hissediyorum kendimi. Dinlerken düşüncelere dalmam, müziğin verdiği his o kadar güzel ki. Ben müziğin kendisini sevdiğim için dinliyorum. Bazen hep yabancı , bazense sadece Türk. Bazense farklı diller. Örneğin hiç dinlemem dediğim şarkıları bile ruh halim değiştiğinde severek dinleyebiliyorum. 

Söylemek istediğim aslında biz insanları anlatan şeylerden biri de müziktir. Nasıl olduğu , ne tarz sevdiğiniz önemli değil. Şartlar ne olursa olsun siz içinizdeki müziği kendiniz bir yerlerde dahi  duyabiliyorsanız müziğin bir parçasısınız demektir.

O yüzden dolaştığında bizi çileden çıkaran kulaklıklarımıza dışarı çıkarken sarılalım , bırakmayalım.Kendi dünyamızda kaybolalım. Konsere , etkinliklere katılalım. Müzikle iç içe yaşayalım !

Şimdi buraya dinlemeyi çok sevdiğim birkaç müziğin linkini bırakıyorum ;

https://www.youtube.com/watch?v=vaAVByGaON0

https://www.youtube.com/watch?v=7Xf-Lesrkuc

https://www.youtube.com/watch?v=iWako3_ENlk

https://www.youtube.com/watch?v=XaKr98ktoxU

Ne düşünüyorsun ?

0 puan
Artı oy Eksi oy

- Sinem

İnsanların hayal dünyasında yaşıyorum.

PDR | ADALET

21

4 Yorumlar

Yorum yaz

Bir cevap yazın

1910

İyi Uykular Sevgilim