in

Bir şarkı alıp götürür

Çok eski ve bilincimin bir yerlerinden, gizli bir şarkı düşüyor aklıma. Naif ve durgun bir ezgisi var. Neyi hatırlatıyor bana? Huzuru? Ya da mutluluğu? İçim birden kıpır kıpır oluyor ama neden bilmiyorum. Kimin şarkısı bu? Daha önemlisi kimi hatırlatıyor bana? O mu önermişti bu şarkıyı, birlikte mi dinlemiştik? Hayli uzun zaman olmuştu hatırlamak güçleşmişti. Bana huzur ve mutluluğu çağrıştırdıysa o dinletmiştir. Benim hayatımda huzurun anlamı o. Benim yüzümdeki gülümsemenin sahibi, üzüntümün nedeni, özlem denen o anlatılmaz ve ızdıraplı duygunun benim hayatımda şekil bulmuş hali o. Hayatımdan çıkalı bunca zaman ve ağlamaktan uyuyakaldığım bunca aydan sonra hala hayatımın en güzel günleri ona ait. Hala sevmek kelimesi sadece onun yanına yakışıyor.

Hayatım boyunca hiçbir yere ait hissedemedim kendimi defalarca yer değiştirdim ama hiçbir yere ait olamadım. Sonra anladım ki insan kendini bir yere ait hissetmezmiş bir kişiye ait hissedermiş. Bunu hayatıma o girdiğinde anladım. O neredeyse ben oraya aittim o neredeyse ben onun yanı başına, onun omzuna, onun kollarına aittim. Hayatım boyunca da bu böyle olacaktı. Başka birinin elini tutacak başka birinin kollarında olacak cesaretim yoktu. Zaten bu sadece kendimi kandırmak olurdu. Olur da bir gün o da bana ait hissederse ben her zaman burdayım her zaman onu bekliyorum.

Ona söyleyin olur mu?

Ne düşünüyorsun ?

2 puan
Artı oy Eksi oy

- uzaydandusenkitap

Yazmayı seven kendi kendine çabalayan okumayı yazmaktan daha da çok seven biraz da fotoğraflar çeken şarkılarla ve dizilerlerle yaşayan genç bir kız

Menekşe

Gecenin Gözü