in

Geceleri

Geceye çok takıldım şu sıralar. İnsan dünyanın kalabalığından geceleri kaçıyor sanırdım kendimle baş başa kalmaya başlamadan önce. Şimdiler de nasıl da boş kalabalıklarda yalnız başımayım. Geceleri başımı döndüren bir çok neden var biliyorum fakat gündüz gözüyle neden göremiyorum ? 

Bu mutsuzluk değil yanlış anlaşılmasın ![ derken bile ne kadar sizinle bütünleşmişiz, nasılda baskıda ruhlarımız.] 

Bir kaç tane dinlediğim müzik var çoğunuz gıy gıy dersiniz fakat damarlarımda hissederim ben her bir saniyesinde. Geceleri; yastığa başınızı koyduğunuzda sizde düşünüyormusunuz inceden inceden. Ben düşünüyorum, güneşin batışını yahut doğuşunu. Bir iskeleye oturuyorum gözlerimi kapatıp denizin o etkileyici sesi geliyor kulaklarıma. Sonra gözlerimi açamıyorum sabah güneşi vurmadan odama. Bende geceler böyle işte. Kimisi kalbinde ki boşluğun sahibini düşünür , kimisi kalbini delip geçen kişiyi , kimisi kimseyi , kimisi kendini , kimisi hayallarini … 

Peki siz kimi , neyi düşünüyorsunuz ? 

Geceleri … 

Ben uykuya karışık düşünüyorum. Gözlerimi kapattığımda kim geliyorsa aklıma mutlu ölüyorum sabaha kadar.

Geceleri ben ; düşünüyorum işte. Sizde düşünün düşünüze girecek herhangi birini ya da tek bir kişiyi. Geceleri sevin. Geceleri mutlu olun. Geceleri sarılın kendinize. Bunun adı yalnızlık olmasın üstelik. İnsan kendiyle baş başa kalmalı kalabilmeli ve buna asla yalnızlık denilmemeli. Kendinizi sevin geceleri, gözlerinizi açtığınızda mutlu uyanın yarınlara. Neden mi ? Umut var yarınlara. Bir kuş sesi veya bir kapı gıcırtısı. O birde çay demleyeniniz varsa günaymıştır çoktan. 

.

.

.

. 

Yansımalar / Yağmur sonu ( müzik )  

İyi geceler 🌘

Ne düşünüyorsun ?

0 puan
Artı oy Eksi oy

Bir cevap yazın

Sensizlik

Delirmek