in

7 Film 7 Konum

1.Shutter Island (2010)

(Zindan Adası)

Leonardo DiCaprio’nun usta oyunculuğunu gösterdiği bu “gergin” filmin pek çok sahnesi Boston yakınlarındaki Medfield Hastanesinde çekildi. İzemediyseniz kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

2. Unknown (2011)

(Kimliksiz)
Liam Neeson dediğimizde akan sular durur. Onun yanına Diane Kruger’ı da koyduğumuz zaman gerçekten çok başarılı şeyler olduğunu bu filmle görüyoruz. İşin içinde Liam Neeson, yabancı bir ülke, kaza gibi faktörler varsa sürükleyici bir film izleyeceğimizi tahmin edebiliyoruz zaten… Film Berlin’de geçiyor.

3. Forrest Gump (1994)

Eğer bir film listesi yapılıyorsa içinde muhakkak en az 1 tane Tom Hanks filmi olmalı değil mi? Beni en çok etkileyen filmlerden bir tanesi olan Forrest Gump’ı es geçemedim. Filmin büyük çoğunluğu South Carolina’da geçse de bu bankta oturdukları sahne Georgia eyaletinde çekilmiş.

Hayat bir çikolata kutusu gibidir değil mi?

4. Lara Croft: Tomb Raider (2001)

Yıl 2001 ve Angelina Jolie’nin güzelliği

5. Rambo (1982)

Yıl 1982.

Rocky’nin başarısından aldığı gazla Rambo’nun da senaryosunu yazan Sylvester Stallone acaba bu kadar uzun soluklu bir seri olacağını düşündü mü?

Kış zamanı Kanada’da film çekmek zor olmuş olsa gerek.

6. The Notebook (2004)

Ryan Gosling ve Rachel McAdams’ın filmde muhteşem uyumlu görünse de sette yanyana bile gelmiyorlarmış…

Film Amerika’nın günümüzde faal olan en eski çiftliklerinden biri olan Boone Hall’da çekilmiş. Nerede burası diyecekseniz South Carolina eyaletinde yer alıyormuş.

 

7. Im Juli

Doğrusunu söylemek gerekirse bu filmi izlemedim, ancak bu listeyi derlerken İstanbul’u görünce eklemeden geçemedim. Bir çok filme ev sahipliği yapan ama değerini bilemediğimiz, güzel şehir İstanbul… Fatih Akın’ın çektiği bu film Hamburg’da başlayıp İstanbul’a kadar devam ediyor.

Görsellerin tamamı instagram’dan FilmTourismus hesabından alıntı. Kendisinin bir de blog‘u var. Almanca ama çeviri kullanarak da bakabilirsiniz.

Aköımda birde diziler için bir derleme var, ne dersiniz?

 

Ne düşünüyorsun ?

0 puan
Artı oy Eksi oy

Bir cevap yazın

İstanbul’u Hayran Biri -Amadeo Preziosi

Sigara