in ,

DARK -Netflix

Stranger Things izlediyseniz ve daha iyisini istiyorsanız Dark sizin için çekilmiş bir dizi.   

 

Almanca bir dizinin bu kadar sürükleyici olacağını kim tahmin ederdi? Netflix sayesinde İspanyolca dizilere alıştıktan sonra (bknz. Narcos, La Casa de Papel) şimdi de Almanca başarılı bir dizi izliyoruz.

 

 

Öncelikle şunu söyleyeyim, bir diziyi ilk bir-iki bölümü ile yargılayanlardansanız hiç bulaşmayabilirsiniz. İlerledikçe zaten bırakamayacaksınız bu diziyi. Küçük bir kasabada devletin gizemli bir tesisisin olması, tesadüf olamayacak kadar ilginç şeylerin yaşanıyor olması üstüne de küçük çocuğun kaybolması (Stanger Things değil miydi bu?!) biraz klişe gibi gelse de işin içine biraz 80’ler nostaljisi ve Netflix kalitesi katınca tadından yenmeyen, bölümleri arka arkaya izlenen bir dizi ortaya çıkıyor.

 

 

Dizi konusu, hikayesi, olaylar vs. hiçbir konuya değinmeyi düşünmüyorum bu yazıda. Tamamen spoiler’dan uzak, sizde merak uyandırmak benim tek isteğim.

Bu yaz günlerinde yapacak pek bir işiniz yok ve yeni bir dizi arıyorsanız 1. Sezonu 10 bölümden oluşan bu diziye başlayın derim. 2. Sezonu da 2019 yılında bizlerle olacakmış.

Kendi adıma heyecanla bekliyorum, siz de izleyecek olursanız eminim meraklanacaksınız.

 

Ne düşünüyorsun ?

1 puan
Artı oy Eksi oy

Bir Yorum

Yorum yaz

Bir cevap yazın

Hoşça kalır mısın?

Derin Düşüm