in

Hayata Mal Olan Bir İhmal

Bugün izlediğim bir haberde içimi acıtan bir dram yayınlandı. Henüz bir yaşında olmayan bir erkek çocuğu hastalanıyor ve ateşi çıkıyor. Ailesi hastaneye götürüyorlar ama gelin görün ki hastanede solunum cihazı yok. İşe bak! Neyse oradan başka bir hastaneye sevk ediliyor zavallı bebek ve ailesi. O hastanede de ateşi ölçülüp biraz ilgileniliyor ama burada da solunum cihazı bulunmuyor. Ailenin çaresizliğini düşünebiliyor musunuz? Ya bebekteki acıyı? Burada bitmedi tabi olay. Oradan da başka bir hastaneye götürüldü çaresiz aile. Ama ne yazık ki o hastanedeki durumda diğer hastanelerden farklı değildi.

Peki sonuç? Annesinin kucağında çırpınarak gözlerini hayata yumdu Nuri bebek. Yaşanan trajediyi anlayabiliyor musunuz? Haberi izlerken dayanamadım ben. Bir de yavrusunun kucağında can veren anneyi düşünün! O insanlar o dramı nasıl atlatacak?

Kim bilir daha niceleri oluyor bunların. Sırf şu kahrolası ihmaller yüzünden. Sırf parasızlık yüzünden.

Bu konudaki isyanımı anlayabilecek kadar insanlık kalmıştır diye umuyorum. Böyle olayların önüne geçilmesi lazım. Kimse buna bir dur diyemiyor. Biri çıkıp desin artık!

Bu yazım geçen yıllarda bir haber üzerine yazılmıştır. Yıl oldu 2018 hala bu tür ihmaller maalesef artarak devam ediyor. Üzgünüm.-

Ne düşünüyorsun ?

0 puan
Artı oy Eksi oy

Bir cevap yazın

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

Kadın(ım)