in

Nefes alıyorum. Ve saniyeler..

İyi geceler bir ağuustos gecesinden merhabalar. Günlerin, ayların ne kadar hızlı geçtiğini düşünüyordum da.. Nefes alıyorum.. ve saniyeler saniseler geçiyor.Şu zaman ne enteresan şey.. içinden çıkamıyor insan.İmleç hareket ediyor zaman hareket ediyor, zaman koşuyor yetişemiyorum..nefes nefeseyim, yetişemiyorum. Sesleniyorum duymuyor, durmuyor;yetişemiyorum…Tam yakalayacak gibi oluyorum tökezliyorum, düşüyorum, kalkıyorum, koşuyorum, yetişemiyorum.
Sanırım ölmek dediğimiz şey peşinden koştuğumuz, koşmaya alıştığımız zamanın durmasıyla hızımızı alamayıp duran zamana çarparak gerçekleşen şey.Zaman bizim için durduğunda ölmüyoruz da duran zamana çarparak ölüyoruz.
Bence zaman göreceli değil.Bu konuda Einstein ‘la ters düşüyoruz biraz. Zaman sürekli aynı hızda devam ediyor da biz onu yakalamaya çalışırken hareket hızımıza göre zamanın göreceli olduğunu söylüyoruz ama aslında dediğim gibi o aynı hızda devam ediyor. Neyse…Saat sabahın beşi, ben hala akşam beşte kaldım sanırım.Akşam beşte düşmüş henüz kalkacak mecali kendimde bulamamışta olabilirim.

Ne düşünüyorsun ?

-1 puan
Artı oy Eksi oy

Bir cevap yazın

kaburgamın sol alt tarafı

İstiyorum