in

Güneş Yerinde, Her Şey Yolunda

Hayat akıyor, şu yaşımda ne tecrübeler kazandığımı düşünüp içimden ‘Ne insanlar tanıdım, ne olgunlaştım be..’ diye böbürlenirken çok değil 3 yıl sonra kendime bakıp ne toymuşum diyeceğim biliyorum, bir beş yıl sonra 3 yıl sonraki halime de güleceğim, bu böyle böyle gidecek ama konumuz bu değil 🙂

Şu devam eden günler silsilesinde her gün bir sürü şeyle uğraşıyoruz. Her gün filmlerdeki aksiyon sahnelerini duygusal dünyamızda yaşıyoruz belki de. İki saat öncenin film türüyle iki saat sonranın türü farklı. Sabahtan başlayan gün otobüste dram, okulda gerilim, markette aksiyon olabiliyor. Peki tüm bunlar olurken hayat mükemmel bir yer mi sahiden? Son zamanlarda popüler ya hani ‘İhtiyaç duyduğunuz enerji kendi içinizde saklı, her şeyi yapabilirsiniz, hayat harika bir yer! Güneşle konuşun, perdeyle dans edin, tırnağınızı okşayın. Her şeyi yapabilecek güçtesiniz!’ diye manifestolar.. Evet her şeyi yapabilecek güçteyiz, ağlamak, bağırmak, sinirlenmek tü  kaka.Üzülürsen elenirsin, hep güleceksin, kendine bayılacaksın. İnsani şeyler mi aşılamaya çalışılıyor bu şekilde yoksa insanlıktan soyutlanıp pembe plastik kalıplara  mı oturtmaya çalışıyoruz kendimizi, muamma.Bu sebeple lütfen bu mottoyu bi salalım, zira yıllar önce yapıldı bu Polyanna’yla, çok tutmadı.Ha bi de şey var  ‘Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.’ Bu da biraz milli marş havası veriyor tabi..

Bu kadar kin kustum peki başlığı neden Abluka’dan cımbızla güzel bir laf seçtim.. Yani bu yazıya ‘Evren Bozması’  da diyebilirdim.. Şöyle ki öncelikle derdimin hayattaki her şey mükemmel olacak stratejisinden mütevellit olmadığını belirli bir kesime bence yeterince çemkirerek anlattım( Tabi ki herkesin düşüncesine saygı duyuyorum, kalp). Çoğu zaman içimden bir sürü konuda ihtimallerin heyecanına üzülmekle birlikte hepimizin içinde çok güçlü bir enerji olduğuna inanıyorum. Bu enerji her şeyi yapabiliriz enerjisi değil ama. Tüm bu ruh hallerimize güç veren, bizi biz yapan şey. En fırtınalı hava durumunda kasırgaya çevirmeyen enerji o. Hava yağmurludur, kasvetlidir, evden çıkmak istemezsin ama kesinlikle çok önemli bir işiniz vardır. Yolda yürürken kısa bir arada yağmur yavaşlar, güneş kendini çok küçük gösterir, gök kuşağı oluşur gibi olur ama oluşmaz, gülümseyecek gibi olursunuz ama gülmezsiniz. Baharı hatırlarsınız ve somurtarak yolunuza devam edersiniz. İşte tam da bu zamanlarda güneş yerinde, her şey yolunda. Sadece ben bazen o yolda değilim, böyle zamanlarda kendime o yolun varlığını hatırlatıyorum. Belki benim gibi unutan birileri olur diye şuraya bu yazıyı bırakıyorum.. Öyle yağmurlu zamanlarda hayatı ne mükemmel bir yer olarak görüyorum ne de tiksinerek bakıyorum. Sadece olduğu gibi kabul ediyorum. Ve bunu hatırlamak için yapmanız gereken şey sabahları enerjik bir şekilde kalkıp aynaya bakarak kendinizle konuşmak, kirpiklerinize bakıp şükretmek. Tabi ki şaka yapıyorum, istediğiniz gibi alarmı erteleyin. Keyfinize bakın, esen kalın..

Ne düşünüyorsun ?

3 puan
Artı oy Eksi oy

- gokcekalkann

Dünyayı minimalizm kurtaracak ve yazınızı küçültmekle başlayacak her şey..
MSGSÜ-Mimarlık

Aynalar Ve Yüzler

Kalbim bir kuş tüyüdür benim