in

Rehber

Kalmak nasıl bir kelime herkes kalır mı yoksa herkes gider mi ? Giden mi memnun kalan mı ? Peki insan hem kaldığında hem gittiğinde nasıl hep kalmış gibi hisseder ben nerde kaldım aklım kalbim nerde kaldı bunu nasıl anlayabilirim kaldığım yer de mi gittiğim yer de mi ya da hiç bulunmadığım herhangi bir zaman ya da herhangi bir yerde mi ?

Kaldığım yeri bilmiyorum ama bildiğim bir şey varsa o da insan sanki hislerini de kaldığı yerde bırakıyor ne hissettirebiliyor ne de istediği gibi hissediyor. Yok oluyor sanki bir makineden farksız var ama duygusuz var ama hissiz var ama hiç de var olmuş gibi değil. Varlık  içinde yokluk hiçlik içinde varlık gibi nasıl desem nasıl anlatsam bilmiyorum tarif edilmez bir şey içimde hissettiğim ama kimseye sezdiremediğim bir şey tarifini bilmediğim ama içimi yoklukla kaplayan bir his.

Hiçbir şeyin iyi gelmediği garip bir can sıkıntısı.Hani olur ya küçükken canın sıkılır ne yapacağını bilemezsin çocukluğumdan beri hissettiğim en büyük can sıkıntısı o zaman telefon rehberini okurdum insanların adlarını numaralarını ezberlerdim hiç tanımadığım kişilerin nerde olduğunu bilirdim, eskiden sabit telefonlar vardı birini aradığın zaman nerede olduğunu bilirdin o da senin nerde olduğunu bilirdi tabi . İnsanlık ne zaman bildiğini sanmaya başladığın da aslında nerde olduğunu bile bilmemeye başladı.

Kimsenin gitmediği kimsenin kalmadığı sabit hatların sabit insanları olduğu hayata bir özlem var içimde tabi bunları elimde ki sabit olmayan telefondan yazdığımı da itiraf edeyim. Öyle bir yerde öyle bir zamandayız ki kalem kağıttan bile uzak sabit olmayan telefonlarımızla beraber sabit olmayan hayatları olan ve elinden gidenleri ortada kalakaldığı halde farkedemediğimiz bir dönem daha doğrusu farkedemeğen insanlarla dolu bir dönem…

Ne düşünüyorsun ?

4 puan
Artı oy Eksi oy

Bir cevap yazın

Boşnak Kızı

Martı