in ,

Ah ile Vah ile Agâh ile

Senaryosunu Hakan Günday’ın yazması, yönetmen koltuğunda ise Onur Saylak’ın oturmasıyla bu zamana kadar yayınlanmış en iyi Türk dizisi diyebilirim ‘şahsi’ fikrimce. Gerek oyuncu kadrosuyla gerek işlediği konular ve verdiği mesajlarla sizlere sürekli “bir bölüm daha” dedirten türden bir yapım. Her karakter kendine göre hikayeler anlatmış bizlere. Hepsinden de bir anlam çıkarıyor insan.

Başroller içinse Haluk Bilginer ve Cansu Dere o kadar uygun olmuş ki başka kim olabilirdi diye düşündükçe insanın aklına hiç kimse gelmiyor. Her bölüm sonunda Agâh Beyoğlu’na olan sevgi ve saygınız o kadar fazla artıyor ki… Her gün hastalığına rağmen memurluk kimliğini unutmayıp özenle giyinmesi ve renkli çoraplarını hiçbir zaman eksik etmemesiyle hayatınızda bu insanın var olmasını dilerken buluyorsunuz kendinizi. Aynı zamanda Müjde Ar’ı izlemekten çok keyif aldığım için bu yapımda var olması beni ayrıca mutlu etti.

Demek istediğim dizinin son bölümünü izledikten sonra asla zaman kaybı yaşamış gibi hissetmiyorsunuz. İzleyen her insan az veya çok kendine bir şeyler katacaktır kendi fikrimce. Adalet ve eşitliğin farkını, insanı insan yapan mühim değerleri, haksızlığa karşı neden susulmaması gerektiğini bizlere çok güzel ve eksiksiz bir şekilde aktarıyor. Geçmişten beri süregelen belli başlı insanlık sorunlarına değinen bir şeylere vaktinizi ayırmak istiyorsanız bu diziye bir bakmanızı öneririm.

“Sen zannediyor musun ki bir tek alzheimer olan sensin? Herkes hasta, hepsi hasta. Yarın bugün bir milli maç olur, herkes her şeyi unutur. Bu millet neleri unuttu, seni mi unutmayacak, sen kimsin ki, alt tarafı bir katil, alt tarafı bir cinayet haberi.”

“Sakın bana ben de sevdim deme. Seninki sevgi değil, hınç. Hınçla sevilmez. Yok haksız tahrik, yok iyi hâl… İndire indire bir madalya takmadıkları kalmış sana. Her zamanki gibi gereği düşünülmüş de gereği yapılmamış o mahkemede.”

Ne düşünüyorsun ?

1 puan
Artı oy Eksi oy

Bir Yorum

Yorum yaz

2 Pings & Trackbacks

  1. Pingback:

  2. Pingback:

Bir cevap yazın

Tutsak

Okunmayacak kelimeler