in

Ay Yüzlü Kız Ayla

Bu filmdeki olaylar yaşanmış, kişiler gerçek. Bu olayı haberlerde gördüğümde “Bir film yapsalar da izlesek veya bir kitap yazsalar da okusak.” diye içimden geçirmiştim.

Sonrasında film çekilmeye başlandı, takip ettim ve büyük bir heyecanla filmin çıkmasını bekledim. En sonunda sinemaya gitme fırsatı yakaladım ve izledim.

Türk sineması çıtasının çok çok üzerinde olduğunu düşünüyorum. Çok beğenerek izledim. Kimi sahneler güldürdü kimi sahneler ağlattı. “Baba” demek illa kan bağıyla bağlı olduğun kişi demek değilmiş. Yürek işiymiş.

Gerek yaşanmış olması gerek oyuncuların sevdiğim kadrodan oluşması, filmin atmosferi beni etkiledi ve beğendim. Oyuncuları birbirinden değerli, kaliteli bulduğum kişiler. Başta Murat Yıldırım, Ali Atay, İsmail Hacıoğlu ve Çetin Tekindor. Filmde Ayla karakterini canlandıran minik, birçok oyuncuyu da sollar yetenekte.

Filmin konusu Kore Savaşı’ nda Türkiye’den giden askerlerden birisinin orada bir kızı sahiplenmesi ve savaş boyu ona bakması ile ilgiliydi. Kendi milletimle, vatanımla bu bağlamda gurur duydum.

Artık aynı aşk senaryolarından, kaba saba olan sözde komedi filmlerinden fazlaca sıkılmış bir insan olarak filmi herkesin izlemesini tavsiye ederim.

Ne düşünüyorsun ?

0 puan
Artı oy Eksi oy

Bir cevap yazın

Güzel Eylül

Zekanın Efendisi: Sherlock