in , ,

Yıllara Meydan Okuyan Dizi: Friends

Eminim ki bu diziyi izleyen herkes az veya çok kendinden bir şeyler bulmuştur. Bir diziyi veya filmi bizlere izleten de bu değil midir zaten? Yalnız yaptığım her kahvaltıda veya her akşam yemeğinde bana eşlik eden bir dizidir kendisi. Bölümlerin kısa olması tabi ki de buna en büyük etken.


Sıkılmadan izlenilen hatta tam tersi size “lütfen şimdi bitmesin daha yemeğimi bitiremedim!” dedirten bir yapım. Bol bol kahkahalara sebep olduğu kadar gözlerinizden akan yaşların nedeni de olabiliyor buradaki insanlar. İzlemeye başlayanlar yaklaşık üç dört bölümden sonra hayatlarının Friends karakterleri gibi olmasını diliyorlar ki bu benim de yapmayı ihmal etmediğim bir eylem.


İzlemeye başladığınızda büyük bir hevesle bölümleri ilerlettiğiniz ve son bölüme geldiğinizde ise istemsizce hüzünlendiğiniz kısa fakat eğlenceli bir macera… Farkına varmadan her karakterinden birçok farklı hayat dersi almanın en güzel hâli… Dostluklarıyla ve aşklarıyla takdir edilesi birçok sahnenin sahibi bu dizi. Yüzlerce kez izlense bile bizlere hâlâ aynı kahkahaları attırıp aynı gözyaşlarını döktüren bu diziyi unutulmaz kılan şeylerin yalnızca çok ufak bir bölümü bunlar.


Güzel dostlukların, her şeyi bir kenara bırakıp ağız dolusu gülebilmenin ve her zorluğa göğüs gerebilecek aşkların hâlâ yaşanması mümkün olan şeyler olduğunu hatırlamak istiyorsanız izleyin, izlettirin.


Ne düşünüyorsun ?

21 puan
Artı oy Eksi oy

Bir cevap yazın

Kağıttan gemi

Bilinmeyen Adanın Öyküsü