in ,

İyi biri miyim ben?

İyi biri miyim ben?

İyi insan var mı? Mümkün değil. En büyük günahlar bile insanı doyurmaz. Karşılıksız insan insana dokunmaz. Bir el dahi uzatmaz.

Nedir bu bize iyi olduğumuzu düşündüren? İçimizde ki vicdan mı? Türümüzün en önemli özelliği hepimizde biraz noksan. Nereye gider bu insanlar ve nerede bu vicdan?

Ben yapamıyorum. Bu kadar acı varken vicdanlıyım diyemiyorum. Sanki diğer insanlarında vicdanını ben taşıyorum. Diğerleri gibi yaşıyor, ortak duyguları paylaşıyor ama onları anlayamıyorum. Kendimi de anlatamıyorum, buna şaşırmıyorum. İnsan kendine kendini anlatamazken başkasına nasıl anlatabilir ki? Karşımızda ki insanların da bizi anlaması olanaksız. Bu kadar zor olmamalı. İnsan, insanı anlamalı. Aynı gezegende milyarlarca insan ama birbirini anlamayan.

Bence başka bir yer var bizi anlayan. Başka ruhlar, başka duygular… Tüm insanlar iyi orada. Yaşam yok, herkes ölü, fakat iyi. Belki de George Orwell haklıdır”En iyi insan, ölü insandır.”

Kötü bir yaşam mı seçeriz yoksa iyi bir ölüm mü?. Seçme şansımız olmadı dünyaya gelirken ama değiştirme şansımız vardır belki. 

Peki ben iyi miyim? Herkes kadar iyiyim. Hepimizin sürekli söylediği ama asla olamadığı kadar iyiyim.

Ayşe ÖNAL

Ne düşünüyorsun ?

0 puan
Artı oy Eksi oy

3 Yorumlar

Yorum yaz
  1. Dikkat ettim de hiçbir yazının altına yorum gelmiyor.Halbuki siz bizden olumlu veya olumsuz bir şeyler duymak istiyorsunuzdur.En doğal hakkınızdır.Ve ben yazınızı çok beğendiğimi söyleybilirim en hoşuma giden cümle ise ‘’Kötü bir yaşam mı seçeriz yoksa iyi bir ölüm mü?’’Yazılarınızın devamını bekliyorum.

  2. Dikkat ettim de hiçbir yazının altına yorum gelmiyor.Halbuki sizler bizden olumlu veya olumsuz bir şeyler duymak istersiniz.En doğal hakkınızdır bu.Ve ben yazınızı çok beğendiğimi söyleyebilirim. ‘’Kötü bir yaşam mı seçeriz yoksa iyi bir ölüm mü?’’cümlesine hayran kaldım.Yazılarınız devamını bekliyorum.

Bir cevap yazın

Gözündeki ben

Ot