in ,

Anlamıyorum

Anlamıyorum.

İnsanların bu ezilmişliklerini kabullenişlerini, ezenlerin kokuşmuş vicdanlarını, çivisi çıkmış dünya düzenini, bu düzenin sağladığı nimetlere sonsuz teşekkür borcumuzu anlamıyorum.

Sosyal kölelerin pasif agresifliğini, herkesin şikayet edip sadece değişmesini beklemelerini, elimizden sadece “ dua” gelmesini, bitmeyen kötümserliği, aldığımız nefesin, yediğimiz lokmanın lütuf sayılmasını anlamlandıramıyorum.

Acımasız düzenin merhamet görülmesini,  iyiye özenmek yerine kötüyü düşünüp şükretmeyi, her gün ölen umutların tazelenemeyişini, karamsar gelecek senaryolarının normalleşmesini, ölen çocuk haberlerinin sıradanlaşmasını, klavye delikanlılığının duyarlılık sayılmasını, ölümlerin artık sadece düştüğü yeri yakmasını, toplumun balık hafızalı oluşunu, hayvanların bile rahat edememesini, tarihin tekerrür etmesini, acıların eksilmeyip büyümesini, yılanların-bize dokunmadıkları için bin yaşattığımız yılanların- büyüyüp bizi yutmasını, tecavüzlerin bile mide bulandırmamasını  sindiremiyorum.

Ben, henüz on yedi yaşında yıkılan ruhum ile beraber gelecek kaygılarımı tartışıyorum. Her gece yatağa yattığımda hayal kurarken zorlanıyorum.

Ben istiyorum ki küçük balık büyük balığa yem olmak için var olmasın. Ben istiyorum ki kız çocukları evlerinin kadını olmak için doğmasın. Kedilere, bebeklere ve midelerde uçuşan kelebeklere mezar olan bu dünya düzeni varsın batsın. YOK OLSUN.

Aşıklar aşklarını yaşayamayacaksa, bebekler gülemeyecekse, hayalleri bile engelleyecekse bu dünya niye var ki?

Hidrojen ve helyum birbiri ile savaşmasaydı; Adem Lilith’e üstünlük taslamasaydı, Tanrı üşenmeyip Havva’yı kaburgadan yaratmasaydı, Dünya’nın var oluşu belki de bir elmanın basitliğine indirgenmeyecekti.

Ve ben de on yedi yaşında var oluşun derin düşüncelerine dalmayacak, sırtımda ölen bebeklerin, kalbe gömülen aşkların, aç kalan kedilerin yükünü hissediyor olmayacaktım.

Sahi, kediler hala aç. Bebekler tüm bunlara rağmen gülebiliyor…

Ne düşünüyorsun ?

12 puan
Artı oy Eksi oy

Bir Yorum

Yorum yaz

Bir cevap yazın

Kördüğüm

Neden İzlenmeli: Rick and Morty