in

Gün Bitiyor

Çok fazla şey olup bitiyor bugün. Çok fazla otobüs gelip geçiyor. Işıklar çok hızlı yanıp sönüyor. Güneş, her zaman doğup batıyor. Bir günü başlatmak için doğuyor ve aynı günü bitirmek için batıyor. Günün nasıl geçiyor diye sormuyor. Sormaz. Sormamalı. Neden sorsun ki? O, işini yapıyor; takvimlerden bir kağıt kopartıyor, yeni yılın kutlanmasını sağlıyor, insanların hayatlarındaki bir dönemin bitmesine, diğerinin başlamasına sebep oluyor. O doğup batıyor ve yeni kalabalıklar oluşuyor. Toplumdan eskiler gidiyor, yerlerini yenilere bırakıyor. O, zamanı ilerletiyor. O, seni yaşlandırıyor. O, elindeki en önemli şeyin oynamasını sağlıyor. Günlerini nasıl geçirdiğini önemsemiyor. Neden önemsesin ki? Önemseyecek, önemsemek zorunda olan tek kişi var. O da sensin.

Gün var, bitiyor, ömür bitiyor, hayat bitiyor. Yaşadığımız bir dönem bitiyor. Nefretle yaşamaya ne gerek var? Her şey bizde. Güzel yaşayabilmek bizim elimizde. Madem yaşamayı sevmiyorsun ya da zorluklar var diyorsun, düzeltmek senin sorumluluğun!

Mutlu yaşayabilmeyi öğren ama her zaman mutlu anıların olamayacağı gerçeğinden korkma. Derin bir nefes al ve çık o karanlıktan. Harikasın, devam et. Arkanda seni tanımadan seven insanlar var.

Onlar, senin için yazıyorlar.

Ne düşünüyorsun ?

1 puan
Artı oy Eksi oy

- fatmakkl1

Bir rüzgarın küçük bir sallanışıdır bu yazdıklarım. Büyük hayallerin küçük bir başlangıcı.

Hikaye Anlatıcı

2 Yorumlar

Yorum yaz

Bir cevap yazın

O Tekli Kahverengi Koltuk

Yaşar Kemal’den Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca'İnceleme