in ,

Son Kuşlar- Sait Faik Abasıyanık

Size Sait Faik ten Abasıyanık kitabını sunuyorum… Yazarı tanımayanların bile tanımasını sağlayan videodaki kıza buradan selam olsun. 

 Doğa kokan sayfaların duyarlılık hissettiren kelimeleri sizlerle. Sayfaların otobiyografisi… 

Kitaba adını veren ilk hikaye de ponçik kalbinin içindeki sinsi karakteri ortaya çıkartan doğa dostu sanılan abilerimiz birden Game Of Thornes ejderhalarına dönüşüyor ve tabiat anaya resmen ateşiyle isyan ediyorlar. 

Biri geleceğin kurtarıcıları olacak çocuklara yaptırarak ağaç yaşken eğilir atasözünü uyarlıyor, diğeri ise adada kuş koymayıp “Bir avım var ona da karışmayın” dercesine kuşları adaya küstürüyor. 

Anlatıcımız ise doğaya kucak açmış, sevgi kelebekleri ile dolu, adeta pamuk prenses gibi şarkı söylese tüm hayvanlar ona eşlik edecek duyarlılıkta bir insan. 

Sonunda yazılan kamu spotu niteliğinde bir öğüt ile bence yazar, olur da okuduğu halde hala ders almayanlar olur anafikir ulaşmaz diye düşünmüş ola ki direk açıkça doğruyu belirtmiş. 

Bitti mi? BİTMEDİ. Adeta bir pazarcı edasıyla size kendi kitabımmış gibi anlattığım kitabımızın içinde tam 18 öykü daha bulunuyor. Adını alan ilk hikayenin içeriğinde spoiler ile küçük anekdot vermek istedim. 

Sait Faik bize tüm öyküleriyle dünyada aradığı yeşilin, ağacın, toprağın sevgisini topraktan gelme insanın içine sonsuzluk ve ötesine ulaşacak şekilde yerleştirmek istemiş. 

Kitap ile doğa sevgisinin sizin güzel kalplerinizde yer bulması dileğiyle… 

İyi okumalar ❤️ 

Ne düşünüyorsun ?

17 puan
Artı oy Eksi oy

Bir cevap yazın

Pazar

Art Nouveau