in ,

Primal Fear – Film İncelemesi #1

Öncelikle film ile ilgili bilgileri vermek istiyorum. 1996 yapımı Amerikan yapımı film Primal Fear’in başrolünde Richard Gere bulunuyor. Ancak genç Edward Norton’da etkileyici ve kendini yükselten bir performansla karşımıza çıkmakta. İlk filmi olmasına rağmen En İyi Yardımcı Oyuncu Oscar’ı ödülünün sahibi oluyor. 2 saat 10 dakika uzunluğundaki filmin iMDb puanı 7.7.

Ünlü Avukat Martin Vail (Richard Gere) cinayet mahallinden kaçarken yakalanan Aaron’ın (Edward Norton) avukatı olmaya karar verir. Bu noktadan sonra olaylar karışmaya başlar.

Öncelikle filmi beğendiğimi söylemeliyim. İlk dakikadan itibaren beni içine aldı. Yavaş tempoda ilerliyor gibi gözükse de özellikle son kısımda tempo artıyor ve mahkeme salonunda bir tarafta da ben oturuyormuş gibi gerilerek seyrettim, ne olacağını merakla bekledim. Filmin gri tonu gerilimin artmasında ayrı bir etken. Filmin sürpriz sonu ise son darbeyi vurarak izleyiciyi şaşırtıyor.

Edward Norton’un harika oyunculuğuyla birlikte Richard Gere’de etkileyici bir performans sunuyor. Daha önce Richard Gere filmi izlemememe rağmen bundan sonra filmlerini izlemek istiyorum.

Hukuk kavramlarını bilmeyen, ilgisi olmayan bir kişi bile rahatlıkla izleyebilir ve anlatılanları anlayabilir. Filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. Arşive koyulacak nadide bir film olduğunu düşünüyorum.

Belli bir süre zarfında, hiç kimse, yalnızken bir yüz, kalabalıkta başka bir yüz takınamaz. Çünkü sonunda kendisi de gerçek olanı karıştırır.

Ne düşünüyorsun ?

29 puan
Artı oy Eksi oy

belki bir…

Mesela, yani