in

Pazartesiyi Anlatan Adam

Biraz sessizlik var.Konuştuğumuz yerde.Kulaklarımdaki ilginç kalabalık devam ediyor bu sessizliğe rağmen.İşin aslı şu ki;ben değil,kulaklarım özledi sesini.Tüm bu özlemeye kafa tutarak,soğuğunda etkisiyle sanırım,radikal kararlar alıyorum,konuştuğumuz yerde.Radikal kararlar yutkundurucu boyutta.Olsundu,varsındı;eğer büyüdüysen bu hayatta içine atıp,yutkunmayı bileceksin zaten.

Pencereye bakınca söylediğin birkaç yalan geliyor aklıma.Ha estağfurullah,ne birkaç yalanı.Hayatının yalan oluşu geliyor aklıma.Sahi sen nasıl yaşadın bu yaşına kadar ? Sorumu duyamadığın gibi cevabını da bilmiyorsun,biliyorum. Yalanlarının yanısıra sustukların geliyor aklıma.Masum sandığım susmaların.Sen susmaları bile kirletecek kadar karasın.Yarın pazartesi,burası yoğun olur demelerin,yoruldum,sıkıldım,gitmek istiyorum artık demelerin… İşte hepsi balonmuş ve bu balonu sen patlattın.Hayatında bir sen gerçeğin bile yok.Yıllarca boşuna okuyup yazdın.

Farkında olmadan masumlukla inandıkça,çok şey kaybettim sanarken,aslında hiçbir şey kaybetmediğimi anladım. Sadece günleri karıştırıyorum artık.Cumartesi izin günündü,özgürlüğüne kavuşurdun.Ben cumartesi gelsin diye dua ederdim.Cumartesi sesini duymayı beklerdim.Şimdi cumartesi nereye denk düşüyor,haberim yok.Pazartesiyle alıp veremediğin vardı.Bu yüzden hep bana kızardın.Pazartesi çok ayakta duruluyorsa,çok koşuluyorsa bunların sebebi ben değildim.Ama itici bir adamdın.Pazartesiyi boğmak ister gibi öldürdün beni.Üstelik tüm pazartesi hikayelerini dinlemişken.

Şimdi nasıl gidiyor ? Pazartesi iyi mi ? İyidir bence.Sorunun pazartesi değil, benmişim.Anladım. Anlamam haftasonunu buldu.İşini bilirsin sen.Hani aşka,duygulara inanmıyorsun ya.Pazartesi Merve Günü,Salı Fatma Günü,Çarşamba Anne Günü,Perşembe Hilal Günü falan filan… Günlerini planlamışsındır.Asla yorgun ve yoğun değilsindir.Ama ben arasaydım,ya işte olurdun ya yoğun olurdun ya ölüyor olurdun.Aman dur bi yerine bir şey olmasın.Değil sesini duymak,görüntünü görsem Allah’a istifa dilekçemi veririm.

Eskiden gittiğin yollarda güller açsın diyordum ya yine açsın.Belki gerçekten iyisindir.Bulunduğun şehir belki şanslıdır bilemem.İnsanız ya hani aklında bulunsun istiyorum, sakın tükürdüğümü yalayayım deme.

Zira ben yeniden başlamak için günleri unutup,tüm sayfaları yırttım.

-Kazandipli

Ne düşünüyorsun ?

1 puan
Artı oy Eksi oy

Bir cevap yazın

‘Ay Işığım..’

İçimden Şarkı Söylemek Geldi