in ,

KADIN

Kadın nedir ? Kimlerdir ? Basitçe bugün bunu yazmak istedim.

Kadın ilk insanlar olan Adem ve Havva’dan beri süregelen iki cinsiyetten biridir. “Kadın” kelimesi başka bir anlama gelmemektedir.

Tüm dünyada ki kadınlarda ,istisnalar hariç, toplumda kızlık zarı olarak bilinen Hymen bulunur. Hymen Türk toplumunda sanıldığı gibi karşımızdaki kişi kadın mı kız mı anlamak için yoktur kadın vücudunda. Önemi değeri çok fazladır ama bu değildir. Kadın üreme organlarının sağlığını korumak, dış etkilerden en az şekilde etkilenmesini sağlamak için orada bulunan basit bir yapıdır. Yani bu kadar anlam yükleyip bunun için katil olunacak bir yapı değildir.

Yüzyıllardır eğitimli-eğitimsiz, okuyan-okumayan herkesin ağzına sakız olmuş ve tabiki sadece kadınlarda olduğu sanılan aslında organ olmayan ama kadınlara organ gibi yapışan diğer kavram “Namus”. Türkiye de ki namus anlayışından bahsetmek gerekirse eger; kadınlarda ki hymen zarının yırtılması ile kaybolan , evlenmeden önce cinsel ilişki yaşanırsa yalnızca kadında ki namusun(!) yok olacağı sanılan bir ahlaki değerdir. Türkiye de bu zihniyet yüzünden intiharlar yaşanmakta, kadına şiddet, taciz ve tecavüz vakaları artış göstermekte ve kadın cinayetleri artmaktadır. Sırf namus sadece kadınlarda olan bir şey sanıldığından on binlerce kadının hayatı ellerinden alınıyor, binlerce çocuk belki annesiz bırakılıyor, binlerce insan evladından koparılıyor. Sayısal veri verirsem belki daha acı gerçekleri gün yüzüne çıkarabilirim.

2008  – 80 kadın

2009 – 109 kadın

2010 –  180 kadın

2011 – 121 kadın

2012 –  201 kadın

2013 –  237 kadın

2014 – 294 kadın

2015 –  303 kadın

2016 – 328 kadın

2017’de 409 kadın

Yukarı da NTV’ den alınan istatistiksel verileri görüyorsunuz. Ölen kadınların çoğu büyük şehirlerde İstanbul,İzmir,Ankara gibi Türkiye de sözü geçen şehirlerde katledildi. Kadınların giyiminin, kadınların çalıştığı işlerin, kadınların söylediklerinin bile kadına şiddeti ve cinayeti haklı kıldığını düşünen insanlar hala çok fazla. Umuyorum ki en kısa zamanda kadınların toplumdaki yeri kabul edilir ve kadına şiddet vakaları son bulur. Umuyorum ki kadın ve erkekler arasında ki eşitsizlik ortadan kalkar. İyi günler…

Ne düşünüyorsun ?

0 puan
Artı oy Eksi oy

Bir cevap yazın

What Happens Next (2018)

Kalbim Avuçlarında