in ,

Göğü Delen Adam- Erich Scheurmann

Sevgili Okurlar

Nasıl baktığın değil asıl önemli olan nasıl gördüğündür. Nasıl yorumladığın hatta nasıl hissettiğindir. Sadece bakmak yetmez. İşte yazar da öyle bir görmüş ki insanoğlunu gerçekleri tek tek gün yüzüne çıkarmış. Var olanı yüzümüze vurmuş. Herkesin yaptığı ya da içinden geçirdiği şeyleri farklı ithamlarla yazıya dökmüş. 

Şöyle düşünün, her şeyden uzak bir yerdesiniz. Hatta bambaşka bir gezegende… İlk kez insanoğlu gibi bir varlıkla tanışıyorsunuz. Her yaptığını, her dediğini, her inandığını gözlemlediniz. Şimdi de ülkenize dönüp anlatma zamanı. 

İnsan, en yararlı hem de en zararlı varlıktır. İnsan, en merhametli aynı zamanda en zalim olandır. Erich Schurmann at gözlüğünü kenara bırakarak ve öz eleştirisiyle  birlikte kendi cinsini dışardan bir gözle anlatmış. Öyle güzel tanımlamış ve seçmiş ki yazarın gerçekten bu evrende var olmadığına inanırsınız. İnsanoğlunun en kirli yönlerini bambaşka kelimelerle tarif etmiş. Hatta öyle ki bazılarımız keşke ben de onun geldiği yerde olsaydım diyerek gıpta ile bakacağınız bir halkı göreceksiniz. 

Okumanızı şiddetle tavsiye ederim. 

Ne düşünüyorsun ?

7 puan
Artı oy Eksi oy

Bir cevap yazın

Eskisi Gibi Değil

Bir Şairin Haykırışları